Ancelotti në vend të Wenger?

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenal, të paktën kështu deklarojnë mediat italiane dhe angleze.

Arsene Wenger do të largohet në fund të këtij sezoni nga Arsenal pas 21 viteve drejtim të klubit duke ja lënë vendin Carlo Ancelottit i cili do të nënshkruajë një kontratë 4 vjeçare nga e cila do të fitojë 40 milionë euro, pa bonuset.

Pronarëve të Arsenalit më në fund ju sos durimi me Wenger i cili për herë të fundit e ka fituar titullin në vitin 2004.

Carlo Ancelotti ka fituar 20 tituj me 5 skuadra të ndryshme dhe mundë të jetë pikërisht ai shtysa që ka nevojë klubi për të dalë nga kjo krizë e thellë disavjeçare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here