Christensen firmos kontratë të re me Chelsea

Andreas Christensen ka nënshkruar një kontratë 4 vite e gjysmë me Chelsean, njoftoi klubi të martën.

Mbrojtësi 21 vjeçar ka qenë një shtyllë e mbrojtjes së Chelseas ku Antonio Conte e ka aktivizuar në 22 ndeshje.

Kontrata e re do ta mbajë atë te Chelsea deri më 2022 ku ai në Londër erdhi në 2012 dhe dy sezonet e fundit i kaloi në huazim tek Borusia Monchengladbach.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here