Keita mund të transferohet tek Liverpool

“Demat” mund ta përdorin përfaqësuesin e Guinesë si karrem për të shmangur sanksionet e Fair Play financiar të Uefas.

Naby Keita mund të bëhet lojtar i Liverpool në janar, pasi që ata janë të gatshëm të paguajnë Leipzigun më shumë për shërbimet e tij.

Objektivi i trajnerit Klopp klauzolën e kontratës e ka 48 milionë funta dhe Liverpool janë të gatshëm ta paguajnë atë në një marrëveshje të avancuar.

Keita përflitej se mund të transferohej edhe në Gjermani por mesa duket askush nuk është e gatshme të paguajë sa Liverpool.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here