Lojtari nga Gaboni transferohet në Kinë

Pierre-Emerick Aubameyang është raportuar se ka vendosur të vendoset për skuadrën e superligës kineze Guangzhou Evergrande, raporton sina.com.

Aubameyang mesa duket do të jetë blerja e rradhës së skuadrës kineze e cila do ti kushtojë kinezëve plot 63.8 milionë funta.

Lojtari nga Gaboni më herët po përflitej shumë për një transferim në Liverpool ose te Arsenal dhe vendimi për të shkuar në Kinë i ka çuditur të gjithë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here