Real Madridi në verë fiton një superpërforcim!

“Mundo Deportivo” ka bërë të ditur se futbollisti i Chelsea, Eden Hazard prej sezonit të ardhshëm do të luajë për skuadrën e Real Madridit.

“Mbretërit” kanë arritur marrëveshje me Belgun, kurse Hazard do të transferohet në verë te klubi madrilen.

Gjithashtu radio franceze “RMC” ka bërë të ditur se ka bisedime mes klubit madrilen dhe përfaqsuesve të Hazard.

Zinedin Zidane edhe më parë kishte deklaruar se është i mahnitur nga talenti i Hazard dhe se do të donte ta kishte në rradhët e veta.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here