UEFA zgjedh formacionin më të mirë: Nuk ka vend për Neymar, Mbappe dhe Kane

Sipas votave të lexuesve të saj, Federata e Futbollit Europian ka zgjedhur formacionin më të mirë për vitin 2017-të. Votimi u mbyll dje kurse morën pjesë 50-të futbollistë.

Më së shumti përfaqsues fitoi kampioni Europian Reali i Madridit me pesë mbretër, kurse Juventus 2 lojtarë. Barcelona, Chelsea dhe Manchester City u përfaqsuan vetëm me nga një lojtarë.

Në portë u ndal Gianluigi Buffon (Juventus), kurse në mbrojtje Marcelo (Real Madrid),Sergio Ramos (Real Madrid), Chiellini (Juventus), Dani Alves (Juventus/PSG).

Mesufsha i takoi De Bruyne (Manchester City), Toni Kross (Real Madrid), Modric (Real Madrid).

Sulmi, Messi (Barcelona), Hazard (Chelsea), Cristiano Ronaldo (Real Madrid).

Interesantë është fakti se futbollisti më i shtrenjtë në historinë e futbollit Neymar është lënë jashtë, gjithashtu jashtë formacionit mbetën Mbappe, Kane dhe Dybala.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here