Icardi ose në Ligë të Kampionëve ose largohem nga Interi!

Mauro Icardi pas disa rezultateve të dobëta ka humbur durimin dhe është kërcënuar se mund të largohet nga Milano në rast se skuadra nuk siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Inter nuk njeh fitoren që nga 3 dhjetori kundër Chievos, falë rezultateve të mira nga gjysmësezoni i kaluar gjendet në vendin e tretë i cili i siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Argjentinasi i cili erdhi në Milano në vitin 2013-të e vazhdoi kontratën me Interin deri në vitin 2021 dhe klauzola për lirimin e tij është 110 milionë euro. Kandidat serioz për firmën e tij është skuadra e Real Madridit.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here