A i refuzoi Benzema ekipet angleze?

Karim Benzema ka qenë i përfolur për një transferim në Angli gjatë afatit kalimtar veror, raporton Don Balon.

Përfaqësuesi i kombëtares franceze gjatë verës ka refuzuar dy nga gjigandët e Premier Leagues Chelsea dhe Arsenal që ishin shumë të interesuara për ta pasur të tyrin francezin.

Por mesa duket francezi nuk ka asnjë interesim për tu shpëngulur në Premier League edhe përkundër faktit që skuadra madrilene do ta transferojë sulmuesin më të mirë të vitit 2017, lojtarin e Tottenham Harry Kane.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here