Edhe një lojtarë më shumë nuk ishte e mjaftueshme për Chelsea, West Ham furioz (VIDEO)

Kampioni aktual i Anglisë, Chelsea barazoi në Stamford Bridge, edhe pse kishin një lojtarë më shumë se Leicester për 20 minuta.

Chelsea nuk arriti as përkohësisht ta kalojë Unitedin në pozitën e dytë të tabelës, me këtë pikë në ndeshjen e sotme Blutë e Londrës u barazuan me Manchesterin, por United nesër do ta luajë ndeshjen.

Për dallim nga Chelsea West Ham ishte i pamëshirshëm ndaj Huddersfield duke e mundur 4-1. Serinë e golave e hapi Noble duke i dhënë epërsinë West Ham. Për Huddersfield shënoi Lolley në minutën e 40-të. Avantazhin West Ham-it ja dha Arnautovic kurse Lanzini me dy gola i siguroi fitoren West Ham-it.