FOTO: Njihuni me hendbollisten më të bukur në Ballkan!

19-të vjeçarja Matea Pletikosic është një nga hendbollistet më të talentuara të Kroacis, por ajo gjithashtu shkëlqen me bukurinë e saj.

Talentin e saj e shfaqi në Europianin U-17 në vitin 2015 dhe pastaj mori ftesë nga kampioni i atëhershëm Buducnost.

Matea përveç sallave sportive, shkëlqen edhe jashtë tyre.

Nova godina,novi izazovi!???

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

???

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

???

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here