Gameiro i sjell tre pikë Atletico-s (VIDEO)

Skuadra e Atletico Madrid-it vazhdon ta ndjekë Barcelonën duke shënuar fitore minimale kundër skuadrës së Eibarit.

Të përzgjedhurit e Simeones pas dominimit në pjesën e  parë erdhën deri te avantazhi në minutën e 27-të me anë të Gameiros.

 

Atletico është në pozitën e dytë në La Liga me 42 pikë kurse ndeshjen e ardhshme do të luajë me Gironën. Skuadra e Eibarit e shënoi humbjen e tretë rradhazi dhe ra në vendin e shtatë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here