Mahrez fillon bisedimet me Liverpool

Sulmuesi i krahut tek Leicester City Riyad Mahrez ka filluar bisedimet me Liverpool për një transferim të mundshëm tek Liverpool gjatë janar.

Liverpool po kërkon të forcojë skuadrën e vet pas largimit të Philippe Coutinhos dhe Riyad Mahrez duket si një zëvëndësim i përshtatshëm për brazilianin.

Supozohet se Mahrez do të pranonte të luante nën urdhërat e Jurgen Klopp edhe pse ai do të preferonte një transferim tek Arsenal skuadër e cila nuk ka kontaktuar fare me lojtarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here