UFC kërcënon, McGregor rikthehet në palestër!

Pas kërcënimit të presidentit të UFC, Dana White se do ti hiqet titulli, Mc Gregor rikthehet menjëherë në palestër.

Muaji mars është afati i fundit që Mc Gregor të kthehet në palestër. Irlandezi nuk ka luftuar nga nëntori i 2016-tës dhe janë të shumtë ata që thonë se duhet ti merret titulli pasi ai nuk e ka mbrojtur atë që nga 2016-ta.

Back at the gym floyds a rat.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Ndërkohë që, janë të shumtë sfidantët që e presin të përballen me të në kafaz, duke nisur nga kampioni i përkohshëm i kësaj peshe, Tony Ferguson. Gjithsesi, McGregor ka postuar një foto ku shprehet se është rikthyer në palestër dhe duket në formë të mirë, ndërkohë që edhe trajneri i tij John Kavanagh ka pohuar pak ditë më parë se po stërvitet çdo ditë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here