Anthony Joshua përsëri në ring!

Është konfirmuar data për meçin e shumëpritur për unifikimin e titujve të peshave të rënda në boks mes Anthony Joshuas dhe Joseph Parker, meç ky që pritet të zhvillohet me datë 31 mars 2018. 

Sipas mediumit anglez Sky Sportslufta në mes të boksieri nga Anglia dhe atij nga Zelanda e Re, do të zhvillohet në Principality StadiumCardiffit më 31 mars.

Joshua dhe Parker ka rënë dakord për të vënë rripat e IBF, WBA Super, IBO dhe WBO të gjitha në një garë të madhe boksi.

Kjo pasi fituesit dëshirojnë të jetë unifikues i gjithë titujve të boksit në kategorinë e rëndë, për t’u bërë kampioni i parë i padiskutueshëm në botë që nga Lennox Lewis, i cili u bë në vitin 1999.

Pas dy muaj bisedimesh të forta, gara pritet të gjenerojë më shumë se 35 milionë funte, ndërsa fitimet pritet të jenë 60 për qind për Joshuan dhe 40 për Parkerin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here