Aubameyang drejt Arsenalit!

Pierre-Emerick Aubameyang sot ishte i suspenduar nga skuadra e Dortmundit para ndeshjen me Wolfsburg për shkak të jo diciplinës.

Përveç jo diciplinës “Milionerët” u hidhëruan për shkuarjen e lojtarit në Milano pa treguar.

Këtë sezonë Aubameyang është i shkëlqyeshëm pasi ka shënuar 21 gola në 23 ndeshje.

Por Gabonezi është gati për tu transferuar në Londër. Ashtu siç bëjnë të ditur mediat “Topxhinjtë” kanë arritur marrëveshje me të dhe për firmën e tij do të ofrojnë 60 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here