Chelsea dhe Arsenal përballen edhe në merkato

Chelsea dhe Arsenal kanë kontaktuar me agjentin e Richarlison për një transferim të mundshëm gjatë afatit kalimtar veror.

Richarlison ka shënuar 5 gola në Premier League që kur ka ardhur nga Fluminense verën e kaluar.

20 vjeçari i ka mahnitur të gjithë me lojën e tij dhe Chelsea dhe Arsenal duket se janë vetëm skuadrat e para që kanë shfaqur interes pasi që afati veror i transferimeve duket se do të jetë shumë i nxehtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here