De Bruyne paralajmëron kontratë të re

Belgu Kevin De Bruyne po kalon një formë të jashtëzakonshme këtë sezon dhe përflitet se shumë shpejt do të nënshkruajë kontratën e re me Manchester City.

De Bruyne ka theksuar se ai do të rinovojë kontratën pasi që nuk ka dëshirë të shkojë askund tjetër.

Zbulohet se “The Citizens” i kanë ofruar belgut një kontratë 6 vjeçare me një bonus prej plot 10 milion eurosh në rast nënshkrimi të kontratës.

Asnjë letër nuk është nënshkruar prej atëherë derisa De Bruyne është deklarura se është akoma në negociata me klubin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here