Moussa Sow i bashkohet Bursasporit nga Shabab Al-Ahli

Lojtari i përfaqësueses senegaleze u rikthye në Turqi pas një viti e gjysmë në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Bursaspori ka konfirmuar transferimin e Moussa Sow për Shabab Al-Ahli.

Timsah arena ka njoftuar se të shtunën ka arritur marrëveshjen me 31 vjeçarin dhe lojtari tanimë është në Bursa.

Sow ju bashkua Fenerbahces në janar të 2012 nga Lille dhe në 121 ndeshje ka shënuar 64 gola.

Moussa Sow pritet që të jetë një pikë referimi për skuadrën e Bursasporit me përvojën e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here