Brazili kalon Spanjën si kombëtarja më e shtrenjtë

Shitja e Philippe Coutinhos prej 160 milionë eurosh ka bërë që Brazili të kalojë Spanjën si kombëtarja më e shtrenjtë në futbollin botëror.

Ylli i brazilian u shit për 160 milionë euro dhe njëkohësisht u bë braziliani i dytë më i shtrenjtë pas Neymar i cili u shit per 222 milionë euro nga Barcelona tek Paris Saint Germain.

Me transferimin e Coutinhos tani skuadra e Brazilit ka vlerë prej 530 milionë euro, e dyta është Spanja me 520 milionë euro dhe e treta Belgjika 510 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here