Legjenda e Manchester United trajner i Uellsit!

Dragonjtë konfirmuan legjendën e Manchester United do të zëvëndësojë Chris Coleman në krye të kombëtares uellsiane.

Këtë lajm e konfirmoi edhe Shoqata e Futbollit të Uellsit e cila tha që Ryan Giggs do të jetë që sot trajneri i kombëtares.

Giggs ka luajtur plot 64 ndeshje për kombëtaren uellsiane por asnjëherë nuk e ka drejtuar si trajner dhe kjo duket se do të jetë një eksperiencë mjaftë e veçant për legjendën e mesfushës së Manchester United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here