Leicester e vendosur të mbajë Mahrez!

Leicester City është e vendosur që të mbajë futbollistin Riyad Mahrez edhe pas afatit të janarit ka deklaruar menaxheri Claude Puel.

Përfaqësuesi i kombëtares algjeriani ka qenë njëri ndër lojtarët kyç të Leicester City kur e fituan titullin në sezonin 2015-2016.

Mahrez këtë sezon po kalon një formë të shkëlqyer ku ka marrë pjesë në 8 gola duke shënuar 5 dhe duke dhënë 3 asiste dhe kjo ka nxitur interesimin e skuadrave më të mëdha angleze dhe qëndrimi i lojtarit tek Leicester City duket se është një mision paksa i vështirë për trajnerin Puel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here