Manchester United i ofron De Geas kontratën e re!

Jose Mourinho ka konfirmuar se klubi i Manchester United do ti ofrojë një kontratë të re portierit të tyre David De Geas.

United ka bërë të ditur se kontrata e lojtarit skadon më 2019 dhe anglezët duan që ta rinovojnë këtë kontratë me të paktën edhe një vit tjetër.

“Është e qartë se ne si klub nuk duam që një portier si ai të na largohet nga një klub që çdo vit bëhet më i mirë dhe De Gea jep një ndihmë shumë të madhe për këto arritje.

De Gea këtë vit ka luajtur 22 vite me skuadrën e Manchester United dhe ka pësuar vetëm 16 gola.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here