Verën e kaluar e dëshironte Mourinho, tani drejt transferimit në Londër?

Mourinho tregoi interesim verën e kaluar për të, kurse tani mund të përfundojë në Londër.

Belgjika dalë ngadalë po bëhet vendi me mesfushorët më të mirë.

Duket se edhe  futbollisti i Anderlechtit, Leander Dedoncker është një prej tyre.

22- vjeçari karierën e filloi në vitin 2013-të, në rradhët e Anderlechtit. Deri sot ai ka luajtur në 154 ndeshje dhe ka shënuar 10 gola.

Verën e kaluar spekulohej se ai do të transferohet në Manchester United por pas ardhjes së Nemanja Matic u bë e qartë se për të nuk kishte më vend në Old Trafford.

Dedoncer tani është në shëjestrën e West Ham.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here