Aubameyang zbulon transferimin e tij në rrjetet sociale

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Aubameyang i ka shtuar edhe më shumë spekulimet rreth transferimit të tij në Arsenal me një postim në rrjetet sociale.

Para disa orëve Aubameyang ishte live në Instagramin e tij së bashku me bashkëlojtarin e tij Sancho.

A mundet një dit tmë dërgosh në Londër? pyeti Aubameyang dhe ky koment i tij bëri që mediat edhe më shumë të spekulojnë për transferimin e tij te Arsenali.

Mediat bëjnë të ditur se Arsenal e dëshiron Aubameyang si zëvendësuesin e Sanchez dhe janë të gatshëm të paguajnë 60 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here