FOTO: Ja si do të duket Manchester United me ardhjen e Sanchez

Ende nuk është e sigurtë se ku do ta vazhdojë karrierën Sanchez në Janar.

Opcioni më i mundshëm është Manchester United pasiqë City ka ndërprerë bisedimet me Kilianin.

Parashtrohet pyetja se si do të dukejt Manchester United me ardhjen e Sanchezit.

Britanikja “Times” ka paraqitur tre formacione të mundshme në rast se Sanchez transferohet në “Old Trafford”.

Opcioni i parë Alexis të luajë në krahun e majtë në formacionin 4-2-3-1, por në këtë rast humbësit më të mëdhenj do të ishin Martial dhe Rashford. Opcioni i dytë është 4-3-2-1 ku Sanchez do të luante me Lingard. Opcioni i tretë do të ishte 4-3-3 që don të thotë se nuk do të ketë vend për Lingard kurse do të hapej një vend për Rashford dhe Martial.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here