Joachim Low përgatit planet për Real Madridin- do të formojë trion “DNK”!

Real Madridi këtë sezonë po luan ndër pritshmërit dhe është 19 pikë pas Barcelonës, prandaj pritet që Madrilenët në verë ta rikonstruktojnë skuadrën.

Rezultatet e dobëta kan ndezur alarmin në “Santiago Bernabeo”, atmosfera në zhveshtore është larg të duhurës dhe janë shtuar zërat për largimin e Ronaldos.

Mediat Spanjolle bëjnë të ditur se Florentino Perez në verë do ta shkarkojë Zidane dhe ka gjatur zëvendësuesin e tij.

Sipas “MARCA” i preferuari i Perezit është Joachim Low.

Real Madridi është i gatshëm që verën e ardhshme të bëjë supertransferime duke e trasferuar Kane,Dybala dhe Neymar.

Për këtë shkak trio e sulmit do të ishte “DNK”, Dybala Neymar dhe Kane.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here