Kur do të mundet Allegri të llogarisë në Dybalan dhe Marchision

Paolo Dybala dhe Claudio Marchisio të cilët për momentin janë të lënduar janë lojtarë të rëndësishëm për Juventusin. Kur Massimiliano Allegri mund të llogarisë në shërbimet e tyre?

“Zonja e Vjetër” mbet pa Dybalan dhe Marchision, gjithashtu të lënduar janë edhe Guadrado dhe Buffon.

Juventus ka zëvendësimet adekuate për secilin prej tyre por mund të shfaqet problem me fillimin e ndeshjeve në Champions League.

Dybala dhe Marchisio kanë lëndime më të rënda dhe do të jenë jasht fushave për 30-40 ditë.

Sipas të gjitha gjasave ata do të mungojnë kundër ndeshjes në Ligën e Kampionëve, kundër Tottenham.

Buffon dhe Guadrado do të jenë në shërbim të Allegrit pas ndeshjes me Genovan që luhet këtë javë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here