Williams, Mansell nuk ka frikë nga eksperienca e pakët e pilotëve

Williamsi mund të ketë sërish sukses në botërorin e këtij viti në Formulën 1 me Lance Stroll dhe Sergey Sirotkin, kjo sepse moseksperienca e pilotëve nuk përbën më një handikap në këtë sport, thotë kampioni i botës i vitit 1992, Nigel Mansell.

Sirotkin dhe Stroll janë dyshja më e re e pilotëve në vijën e nisjes së Formulës 1, me një moshë të përbashkët prej 41 vitesh, që është 3 vite më shumë sesa ajo e pilotit të Ferrarit, Kimi Raikkonen.

Sirotkin dhe Stroll janë dyshja më e re e pilotëve në vijën e nisjes së Formulës 1, me një moshë të përbashkët prej 41 vitesh, që është 3 vite më shumë sesa ajo e pilotit të Ferrarit, Kimi Raikkonen.

“Në vitet e kaluara, pa ndihmën e kompjuterave do të isha i shqetësuar për dy pilotët e rinj në skuderinë time”, thotë Mansell. “Megjithatë ky sot nuk është rasti për t’u shqetësuar, duke parë mbështetjen e shumë inxhinjerëve dhe informacioneve të bollshme”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here