Darmian mund të largohet nga Manchester United

Manchester United mund të shesë Matteo Darmian në afatin kalimtar të janarit ku të interesuara për kartonin e lojtarit janë Milan dhe Valencia, raporton The Independent.

Darmian i cili mund të luajë në të dy anët e mbrojtjes nuk arriti që të sigurojë një vend titullari tek Manchester United, i cili është i lirë ta shesë lojtarin.

Sipas mediave italiane lojtari është nën vëzhgimin edhe të Juventus për një transferim gjatë verës dhe Manchester United mund ta përdorë lojtarin për të transferuar Alex Sandron nga Juventus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here