Edhe kjo ndodh: Messi në këtë aspekt është më i dobëti në Spanjë!

Lionel Messi po luan një sezonë fantastike te Barcelona këtë vit dhe është meritori më i madh për diferencën e krijuar mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Megjithatë në ndeshjen mbrëmshe kundër Espanyolit në Kupën e Mbretit, Barcelona përjetoi humbjen e parë këtë sezonë me rezultatin 1-0.

Më tragjikja ishte se pikërisht ylli i Barcelonës, Lionel Messi humbi penalltinë dhe me këtë penallti të humbur ai u bë ekzekutuesi më i dobët i penalltive këtë vit në Spanjë.

Messi ka realizuar vetëm 3 penallti nga 6-të që ka ekzekutuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here