Marotta: Juve po bën gjithçka për të firmosur me Emre Can

Drejtoni gjeneral i Juventus tha se klubi është i dëshpëruar që të nënshkruajë me mesfushorin e Liverpool.

Emre Can i cili është 24 vjeçar në fund të këtij sezoni i skadon kontrata me Liverpoolin dhe ka qenë shumë i përfolur për një transferim tek Juventus.

Marotta konfirmoi se skuadra torineze është në ndjekje të Can dhe do bëjë çfarë të jetë e mundur vetëm që ta sjellë talentin e kombëtares gjermane në Seria A.

Can ka arritur tek Liverpool në 2014 nga Bayer Leverkusen dhe nuk është e habitshme që edhe mund të rinovojë prapë kontratën me “The Reds”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here