Pele më në fund zbulon se kush është më i miri sipas tij: Kjo bën dallimin mes tyre, prandaj ai është më i miri në botë.

Legjenda e futbollit, Pele, gjatë një emisioni në një televizion brazilian ka zbuluar se kush është lojtari më i mirë në botë sipas tij.

Messi dhjetë vitet e fundit ka luajtur në nivele shumë të larta.  Ronaldo gjithashtu ka luajtur mirë, ai është një golashënues fantastik,Messi gjithashtu shënon gola por ai arrin të krijojë raste për skuadrën e tij”.

“Kjo është arsyeja që e bënë dallimin mes tyre, Messi është lojtarë i kompletuar dhe kjo e bënë atë më të mirin në botë”, ka zbuluar Pele.

Ronaldo vitin e kaluar me kombëtaren e Portugalisë shënoi 78  gola dhe kështu e kaloi Pelen i cili kishte shënuar 77 gola me fanellën e Brazilit.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here