Pique nënshkruan kontratën e re me Barcelonën.

Tjetër gjë nuk pritej, Gerard Pique ka vazhduar kontratën me Barcelonën.

Kontrata e re që Pique do ta nënshkruajë ditëve në vijim do të zgjasë deri në vitin 2022, kurse klauzola e tij do të jetë 500 milionë euro.

Mëngjesin e sotëm lajmin e bëri të ditur klubi i Barcelonës në faqen e tij dhe nuk ka dilema se ditëve në vijim një gjë e tillë do të zyrtarizohet.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here