Chelsea ka përfunduar bisedimet: Dy yje nga Roma transferohen në „Stamford Bridge“

Kampioni i Anglisë Chelsea, është në fazën finale të bisedimeve me Romën, për dy yjet e Romës.

Bëhet fjalë për Edin Dzeko dhe Emerson Palmieri, kurse lajmin e ka zbuluar gazetari i njohur Gianluca Di Marzio. Për një kohë të gjatë Conte ka kërkuar përforcim në sulm gjithashtu dhe një mbrojtës të majtë. Chelsea do të paguajë 50 milionë euro dhe te Roma do ta transferojnë si huazim Michy Batshuayi.

Roma kërkon 15-të milionë euro dhe bonuse dhe pritet që kjo të zgjidhet ditëve në vijim.

Në planet e Romës është Daniel Sturridge,i cili nuk është në planet  Klopp.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here