Chelsea ka vënë në shënjestër Benteken

Kampionët aktualë të Premier League Chelsea po synojnë që të huazojnë sulmuesin e Crystal Palace Christian Benteke gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sipas Daily Mail, Chelsea po shqyrton të gjitha mundësitë qe mund të sjellin deri te një huazim i mundshëm i belgut Benteke.

Antonio Conte nuk është shumë i bindur në Alvaro Moratën dhe për këtë arsye i duhet edhe një tjetër sulmues me përvojë që të mund të kualifikohen në Champions League.

Benteke shihet si më i preferuari i Chelseas pasi që londinezët po vëzhgojnë edhe Edin Dzekon dhe Petr Crouch.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here