Goretzka prezantohet tek Bayern Munchen!

Bayern Munich ka prezantuar mesfushorin gjerman Leon Goretzka.

Përfaqësuesi i kombëtares së Gjermanisë ka qenë ndër mesfushorët më të kërkuar në Evropë.

Barcelona, Milan, Juventus, Manchester United e shumë skuadra tjera europiane ishin të interesuara për futbollistin.

 

Por ai vendosi t’i bashkohej Bayernit dhe këtë do ta bëjë që nga stinori i ri.

Goretzka do të mbetet në Schalke edhe gjashtë muaj deri në përfundim të kontratës së tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here