Inter përpara Sevillas për Sturridge

Klubi i Interit ka bërë një ofertë për të siguruar kartonin e futbollistit gjatë verës ndërsa në garë për futbollistin është edhe skuadra spanjolle Sevilla.

Interi është favorit kryesor për të huazur Daniel Sturridge këtë muaj, por ndërkohë Liverpool po pret një ofertë konkrete për ta shitur lojtarin dhe Sevilla mund ta bëjë këtë.

Sevilla preferohet më shumë nga ana e futbollistit anglez, por klubi po shikon mundësitë se si ta blej atë.

Interi ndërkohë ka ofruar që ta huazojë lojtarin, ta paguajë gjithë rrogën e tij dhe më vonë mund edhe ta blejë përfundimisht futbollistin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here