Mkhitaryan përshëndetet me bashkëlojtarët në Manchester

Njeriu kyq për transferimin e Alexis Sanchez në United është Henrikh Mkhitaryan.

Për zyrtarizimin e këtij transferimi janë në pyetje disa orë, kurse na Anglia kanë mbërritur informacione se Armeni po e vuan këtë situtë.

Mkhitaryan nuk është i kënaqur me transferimin e tij edhe pse pranoi kërkesën e Mourinhos, mirëpo po e vuan pjesën e përshëndetjes.

Pati shumë lotë. Henrikh ishte popullor mes bashkëlojtarëve te United dhe e pati të vështirë ta pranonte situatën, ka zbuluar një ndihmës nga stafi i Mourinhos për “Daily Mail”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here