Rafinha transferohet te Interi

Barcelona dhe Inter kanë arritur marrëveshje për huazimin e Rafinhas deri në fund të sezonit.

Në varësi se si Rafinha do të luajë në Serie A, një opcion blerjeje prej 35 milionë eurove do të mund të aktivizohet nga “Neroaxurët”.

Në rast se Inter vendos ta blejë atë kontrata e tij do të jetë për 3 vite tjera.

Besohet se babai i Rafinhas ka luajtur rrol të madh në transferimin e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here