Arsenal ofertë zyrtare për Aubameyang

Ka ardhur konfirmimi i asaj që pritej ditëve të fundit, Arsenal ka bërë ofertë zyrtare për Aubameyang.

Sipas “Kicke” oferta e Arsenalit është 50 milionë euro për sulmuesin gabonez. Megjithatë besohet se Dortmund nuk do ta lirojë atë nën 60 milionë euro.

Sipas të gjitha gjasave Aubameyang do të largohet nga Dortmundi dhe transferimi i tij është vetëm çështje kohe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here