Liverpool kërkon Bale

Liverpool i është bashkuar rivalëve të Manchester United për të siguruar shërbimet e yllit të Real Madridit Gareth Bale, raporton Don Balon.

Uellsiani ka qenë shumë i përfolur për një rikthim në Premier League pasi po has shumë vështirësi tek Real Madrid që të rikthehet në formën e tij më të mirë fizike.

Jurgen Klopp në këto negociata është shumë i privilegjuar pasi që Liverpool shiti Coutinhon dhe tani kanë ndërmend të ofrojnë plot 100 milionë euro për Bale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here