„Zonja e Vjetër“ përshëndetet me „Princin e Vogël“

Juventus nuk do ti ndëgjojë fansat, edhe pse në qendrën stërvitore vënduan banderola ku shkruante se nuk dëshirojnë të largohet legjenda e klubit karierën i cili e filloi në Torino.

Lojtari i mesfushës, Claudio Marchisio këtë sezonë ka luajtur vetëm 8-të ndeshje dhe kjo është një shenjë që për të nuk ka më vend te Juventusi.

Mediat shkruajnë se Emre Can do të transferohet në Juventus dhe kështu Marchisio do të jetë tepricë në skuadër.

“Princi i Vogël” sipas të gjitha gjasave do të transferohet në MLS në Amerikë, edhe pse vitet e kaluara kishte oferta për të nga Anglia ai vendosi të ngelet besnik ndaj klubit ku e filloi karierën si fëmijë në vitin 1993.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here