Dzeko akoma i motivuar të luajë për Romën

Trajneri i Romas Eusebio Di Francesco insiston se lojtari dëshiron akoma të luajë për Romën edhe për kundër zërave që thonë se ai do të transferohet tek Chelsea.

Ish sulmuesi i Manchester City është bërë një nga golashënuesit më potent në Seria A ku vetëm vitin e kaluar ka shënuar 39 gola në të gjitha kompeticionet dhe synon të fitojë çmimin Capocannoniere.

Kjo formë nuk ka kaluar pa u vënë re nga Chelsea e cila do ta sjellë atë në Stamford Bridge por Di Francescio ka njoftuar se ai do të jetë titullar në ndeshjen e fundjavës kundër Inter.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here