Juventus pranë blerjes së lojtarit nga Korea e Veriut

Juventus janë pranë marrëveshjes për të firmosur me sulmuesin koreano verior Han Kwang-song në fund të sezonit, raporton Corriero Dello Sport.

19 vjeçari këtë sezon është i huazuar tek Peruggia nga Cagliari dhe ka impresionuar me lojën e tij duke shtuar ndjeshëm interesimin e Juventus.

Klubet angleze të Liverpool dhe Tottenham kanë shfaqur shumë interesim për futbollistin por agjenti i lojtarit deklaroi se një kalim tek Juventus do të ishte një ëndërr për lojtarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here