Kepa Arrizabalaga pranë rinovimit!

Portieri i Athletico Bilbao Kepa Arrizabalaga është përfolur shumë për një transferim tek Real Madrid për shumën e 20 milionë eurove por tani duket se gjithçka ka ndryshuar.

Duket se Kepa është pranë nënshkrimit të një kontrate të re me Bilbaon dhe në këtë mënyrë do ti japë një “shuplakë” dëshirës së kampionëve të La Ligas për ta blerë futbollistin.

Shumë ish futbollist të Bilbaos bënë deklarata publike që e këshillonin lojtarin të qëndrojë dhe kjo ka funksionuar mesa duket pasi që Kepa pas disa ditësh pritet të dalë në një konferencë për shtyp për të lajmëruar kontratën e re me baskët.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here