Bayern Munchen vëzhgon De Ligt!

Bayern Munchen vëzhguan mbrojtësin e ri të Ajax Matthijs de Ligt në fitoren 2-0 në shtëpi ndaj Feynoord, raporton AD.

De Ligt luajti plot 90 minuta dhe bëri një tjetër paraqitje impresionouse kësaj rradhe në sytë e agjentëve të Bayern Munchen.

18 vjeçari i cili ka një kontratë deri më 2021 me skuadrën e Ajax ka qenë shumë i përfolur për një kalim tek skuadra e Barcelonës pasi që cilësohet si një nga mbrojtësit e rinj me një të ardhme të ndritur përpara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here