Mata i lumtur tek United!

Juan Mata është i lumtur tek klubi i tij aktual Manchester United dhe nuk e ka në plan që të largohet në fund të sezonit, raporton Superdeporte.

Manchester United ka kohë edhe 12 muaj për të zgjatur kontratën me Mata-n i cili është i lirë të negociojë me klube të tjera jashtë Premier League.

Emri i 29 vjeçarit lidhej me një rikthim në Spanjë tek ish klubi i tij prej ku u bë i famshën Valencia dhe pas ardhjes së Sanchez tek “Djajtë e Kuq” lojtari mund ta ketë problem një vend të sigurt në formacion por ai duket i vendosur që të kalojë të paktën edhe një sezon me Manchester United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here