Beteja Real Madrid vs Paris Saint Germain për lojtarin e Chelseas

Real Madrid dhe Paris Saint Germain janë të interesuara që të firmosin me portierin e Chelseas Thibaut Cortouis gjatë afatit veror të transferimeve, raporton Het Laatste Nieuws.

Chelsea i ka ofruar Courtois një kontratë të re që do ta bënte portierin më të paguar në botë por belgu akoma nuk e ka nënshkruar kontratën.

Rinovimi i Kepa Arrizabalagas me Athletic Bilbao ka kthyer vëmendjen e madrilenëve tek Courtois i cili ka edhe 18 kontratë me Chelsean.

Gjithashtu PSG është në garë për ish portierin e Atletico Madrid dhe financat vetëm sa mund tja lehtësojnë gjërat për të arritur një marrëveshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here