Chelsea do të transferojë Emerson brenda 48 orësh!

Klubi i Chelseas duhet të mbyllë marrëveshjen me Emersonin e Romës pasi u morën vesh për një kontratë 4 vite e gjysmë.

Chelsea po shpreson që lojtari do të jetë pjesë e një kontrate të dyfishtë pasi blutë e Londrës po dëshirojnë që të marrin nga Roma edhe Edin Dzeko me një ofertë që mund të mbërrijë deri 50 milionë euro.

Agjenti i Emerson filloi negociatat me Chelsean javën e kaluar dhe pas fitores së fundit të Chelseat 4-0 ndaj Brighton, agjenti u bind që të nënshkruhet një marrëveshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here