Mascherano largohet nga Barcelona!

Klubi katalan ka bërë të ditur largimin e argjentinasit Javier Mascheranos pas plot 7 sezonesh e gjysmë ku për kartonin e tij janë të interesuar kinezët.

Siç përflitet Javier Mascherano do të transferohet në Kinë për shifrën e 10 milionë eurove te skuadra e Hebei China Fortune në Superligën kineze.

33 vjeçarit do ti jepet “Lamtumira institucionale” të mërkurën ku do të marrin pjesë skuadra e Barcelonës dhe presidenti i klubi Jose Maria Bartomeu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here